2015 Ford Mustang: potwór z duszą

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 13.03.2014

Nowy Ford Mustang został gruntownie przerobiony, ale jego największe atuty zostały zachowane - ten samochód ma duszę! Mustang budził we mnie od najmłodszych lat pozytywne emocje i szybsze bicie serca :) Uwielbiam jego design - zarówno starszych modeli jak i tych najnowszych. Grając w wyścigowe gry prawie zawsze prędzej, czy później jeździłem Fordem Mustangiem - nie liczyło się dla mnie to, że ten samochód był często oporny i ciężko się nim sterowało - muscle car robił swoje! :)

Ford Mustang 2015: potwór z duszą

Ford Mustang 2015: potwór z duszą

Ewolucja, czy rewolucja ?

Nowy Ford Mustang w USA pojawi się w 50 rocznicę premiery pierwszego modelu. Pierwszy raz w historii będzie można go kupić oficjalnie również w Europie, ponieważ wcześniej było trzeba importować te auta z USA. Będzie on dostępny z dwoma wersjami silników na różne rynki. W USA królował będzie nadal potężny benzynowy V8 o pojemności 4951 cm3, który będzie potrafił rozpędzić auto od 0-100 km/h w 5,4s. Na rynek europejski trafi specjalna jednostka benzynowa o pojemności 2300 cm3 z turbodoładowaniem. Będzie on nieco mniej dynamiczny i rozpędzi auto od 0-100 km/h w 6.2s. Producent zapewnia, że doznania z kierowania obu aut będą porównywalne - życie pokaże, czy potencjalni klienci będą zadowoleni :) Muszę przyznać, że nowy model Forda Mustang 2015 jest ciekawy, porywający. Czy tym razem Ford wyciągnął wnioski z 50 lat i stworzył auto, które nie tylko nadaje się do jazdy głównie po prostych odcinkach ? :)

Film dokumentalny przedstawiający proces projektowania Forda Mustang 2015

All-New 2015 Ford Mustang First Look! - The Downshift Ep. 71

Ford Mustang 2015: Galeria zdjęć

Piękny, porywający samochód z duszą. Historia Forda Mustang jest wspaniała - od zawsze był obiektem westchnień wielu młodych (i starszych) chłopców :) To nie tylko "zabawka", to swego rodzaju działo sztuki na kołach - znajduje się on bardzo wysoko na mojej liście potencjalnych zakupów ;)

Ford Mustang 2015: sportowa sylwetka przyciągająca jak magnes

Ford Mustang 2015: sportowa sylwetka przyciągająca jak magnes

Obiekt westchnień i pragnień wielu chłopców i mężczyzn :)

Obiekt westchnień i pragnień wielu chłopców i mężczyzn :)

Nowoczesne wnętrze nowego Forda Mustang

Nowoczesne wnętrze nowego Forda Mustang

Ford Mustang 2015: Jest drapieżny, jest potężny... chcę go mieć! :D

Ford Mustang 2015: Jest drapieżny, jest potężny... chcę go mieć! :D

źródło: http://www.ford.pl/FutureVehicles/Mustang, http://www.danetechniczne.com.pl


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics