Bambusowe szaleństwo na lato od Paisley Poland

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 12.06.2015

W ostatnich latach tkanina bambusowa przeżywa swój złoty okres. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, jeśli się weźmie pod uwagę jej właściwości i fakt, że jest w 100% naturalnym produktem. Co więcej nie jest ona dobra tylko dla alergików, ale również dla zwykłego - zdrowego człowieka. Sam używam bambusowych skarpet (bo jeżdżę dużo rowerem np. do pracy) i czuję w nich większy komfort. Tkanina bambusowa może być produkowana w różnych postaciach np. jako tkanina pieluszkowa, albo materiał na pościele. Szyję się z niej również ręczniki (frotte), które np. dużo lepiej chłoną wodę. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest, że bakterie, pleśń, kurz i inne alergeny czy zanieczyszczenia nie działają na tkaninę bambusową bez względu na to, czy jest sucha czy mokra. W ostatnich miesiącach coraz większą popularność zyskują produkty bambusowe dla dzieci i niemowląt. Tak się jakoś w życiu złożyło, że jedną z takich firm prowadzi w tej chwili moja żona :) Dlatego serdecznie zapraszam Was do przejrzenia oferty sklepu: https://paisley.pl/produkty-bambusowe. Możecie powiedzieć, że to czysta reklama... ale każdy rodzic powinien decydować o swoich dzieciach i ten wybór pozostawiam Wam :) Moich dwóch synów jest bardzo zadowolonych z Naszych produktów i dla mnie to jest najlepsza rekomendacja.

Ręcznik bambusowy od Paisley Poland

Ręcznik bambusowy od Paisley Poland

Antybakteryjna tkanina bambusowa

Tkanina bambusowa zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Międzynarodowe Zrzeszenie Producentów Tekstylnych wykonało szereg testów, które dowodzą, że włókno nawet po 50 praniach zachowuje te właściwości. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że bakterie, pleśń, kurz i inne alergeny nie działają na tkaninę bez względu na to, czy jest sucha, czy mokra. Trudno podważyć te argumenty jako obecny, czy przyszły rodzic małego dziecka.

Hipoalergiczność

Właściwości hipoalergiczne tkanin bambusowych potwierdziły badania przeprowadzone przez PASSAGE COSMETICS LABORATORY i laboratorium firmy PADMED. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania środków chemicznych i pestycydów, dlatego produkt końcowy, tkanina, też nie zawiera toksycznych substancji, które mogą podrażniać skórę. Jest to szczególnie ważne dla niemowląt, które mają bardzo cienką skórę i chłoną przez nią wszelkie środki, z którymi mają styczność.

Bambusowa pościel, chmurki od Paisley Poland

Bambusowa pościel, chmurki od Paisley Poland

Właściwości wyrobów z tkaniny bambusowej

Tkanina z bambusa odznacza się dużą miękkością oraz ma elegancki połysk. Jedwabisty chwyt bierze się stąd, że włókna bambusowe są wyjątkowo gładkie i miękkie. W rezultacie tkanina jest podobna w dotyku do jedwabiu, jest jednak od niego dużo bardziej wytrzymała, a koszt produkcji jest dużo niższy. Brzmi może zbyt pięknie, ale wszelkie obawy znikają, gdy dotknie się takiej tkaniny. Mam okazję na co dzień stykać się z różnymi rodzajami tkanin i muszę przyznać (nawet jako facet dla którego takie rzeczy powinny być zupełnie obojętne :P), że różnica jest kolosalna...

Zestaw do wózka SOWY 100% CV bambus od Paisley Poland

Zestaw do wózka SOWY 100% CV bambus od Paisley Poland

Mnogość kolorów i wzorów, a certyfikaty

Biorąc pod uwagę właściwości można by się spodziewać, że tkanina będzie bezbarwna, jednolita i nudna. Nic bardziej mylnego :) Producenci tkanin bambusowych prześcigają się w produkcji coraz to fajniejszych materiałów. Jedne są tkane, inne z nadrukiem, ale trzeba przyznać, że wraz z ciekawymi wzorami idzie również dbałość o to, aby zachować odpowiednie parametry tkaniny. Bardzo wiele dostępnych tkanin posiada certyfikat Oeko Tex Standard 100, który potwierdza między innymi możliwość używania produktów przez niemowlaki.

Dlaczego akurat Paisley Poland?

Nie mam zwyczaju polecać produktów i usług, których sam nie spróbowałem lub nie wiem, jak są tworzone. W tym przypadku sklep prowadzi moja żona, a proces produkcji nadzoruję czasami sam ;) mam więc pełen obraz: kto, z czego i jak produkuje rzeczy i akcesoria dla dzieci i niemowląt od Paisley Poland. Mogę je polecić z czystym sumieniem. Są to produkty ręcznie szyte w 100% w Polsce. W wielu przypadkach są to indywidualne realizacje dlatego czas realizacji zamówień jest czasem nieco dłuższy. Staramy się z żoną, aby jak największa ilość składników posiadała certyfikat Oeko Tex Standard 100Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe, bo nie każdego producenta stać, aby taki certyfikat wyrobić... Zresztą zachęcam do odwiedzenia profilu na FB i poczytania opinii rodziców, którzy kupili w naszym sklepie produkty :) https://www.facebook.com/paisleypoland.


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics