Czy robot może pokonać człowieka ?

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 17.03.2014

Fajne czasy nadeszły :) najszybszy robot na świecie KUKA próbuje pokonać człowieka w tenisa stołowego. Czy Timo Boll - jeden z najlepszych graczy na świecie będzie w stanie obronić honor ludzkości ? Choć pojedynek został wyreżyserowany to trzeba oddać konstruktorom robotów, że ich dzieła są coraz lepsze. Sama prezentacja pojedynku również zasługuje na brawa :) Z przyjemnością patrzę w przyszłość i jestem ciekawy, czy spełnią się wizje reżyserów filmów i czy czasem roboty nie wymkną nam się kiedyś spod kontroli.

Czy robot może pokonać człowieka ? - źródło: www.gutewerbung.net

Czy robot może pokonać człowieka ? - źródło: www.gutewerbung.net

The Duel: Timo Boll vs. KUKA Robot

Making of The Duel: KUKA and Timo Behind the Scenes

KUKA - najszybszy robot na świecie ?

KUKA KR AGILUS to kompleksowa rodzina robotów o niskich udźwigach. Wyróżniają się one niedoścignioną sprawnością w swoim zakresie obciążeń. Sześć osi wysokiej prędkości pracy, krótkie czasy cykli i zintegrowany układ zasilania to ich cechy charakterystyczne. Najlepszym zastosowaniem dla tych robotów są zadania typu "Pick and Place", w których KUKA może wykazać się bardzo dużą szybkością działania przy zachowaniu wyjątkowej precyzji ruchów.

Timo Boll - jeden z najlepszych graczy w tenisa stołowego na świecie

Urodzony w 1981 roku niemiecki tenisista stołowy. Czołowy gracz europejski i obecnie na 8 miejscu w ITTF World Ranking. Gra w tenisa stołowego od 4-go roku życia. W swojej karierze był również numerem 1 na świecie. Jeden z nielicznych graczy z Europy, którzy potrafią stawić opór niesamowitym graczom z Chin.

źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Timo_Boll, http://www.kuka-robotics.com/poland/pl


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics