Motywacja: droga ciężka praco

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 16.07.2014

Film wspaniale motywujący do ciężkiej pracy :) Nie ma rzeczy niemożliwych dla człowieka, trzeba walczyć ze swoimi słabościami. Dzięki ciężkiej pracy możemy poznać granice swoich możliwości i spróbować je stopniowo przesuwać - tak, aby stać się lepszymi ludźmi, bardziej zadowolonymi, radosnymi i wierzącymi w swoje umiejętności i siłę. Moim zdaniem wysiłek fizyczny jest szczególnie ważny dla mężczyzn. Mamy to genetycznie zakodowane w naszych ciałach :) Mój organizm fiksuje jeśli przed dłuższy czas (tydzień+) nie ma okazji trochę się pomęczyć i dotlenić... Najgorzej jest zacząć :|

Droga cieżka praco - źródło: kanał Akt Odwagi

Ciężka praca - nie tylko fizyczna!

Jest to bardzo ogólne pojęcie. Ciężką pracą może być dla jednych wysiłek fizyczny, a dla innych np. praca przy komputerze po 12-14h dziennie... miałem tą przyjemność, że doświadczyłem jednej i drugiej :) Która przynosi więcej radości ? ciężko powiedzieć, ale jestem pewien, że najlepiej zachować odpowiednie proporcje i dbać zarówno o swój organizm, jak i o rozwój umysłowy.

Rodzicielstwo, a ciężka praca...

Temat drażliwy i można by o nim książkę napisać ;) chciałbym tylko tutaj nadmienić, że każdy aspekt naszego życia jest ze sobą połączony i zależny od siebie na wzajem. Rodzina, praca i zdrowie. Jeśli któryś z tych trzech elementów zacznie się "sypać" to na pewno pozostałe dwa również na tym ucierpią. Doświadczyłem tego niemiłosiernie wiele razy na własnym przykładzie i wiem, jak ciężko jest te 3 rzeczy ze sobą pogodzić... warto jednak próbować i stale szukać szczęścia i własnej drogi w życiu.


Dziewczyna w czasie intensywnego treningu - źródło: http://werkouts.com

Dziewczyna w czasie intensywnego treningu - źródło: http://werkouts.com

Ćwiczenia kalinistyczne - źródło: wikimedia.org

Ćwiczenia kalinistyczne - źródło: wikimedia.org


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics