Microsoft Surface 2 Pro: spełnione marzenie programisty

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 10.03.2014

To ultra przenośny tablet z możliwościami komputera stacjonarnego. Bezkompromisowa maszyna do pracy i zabawy! Na pokładzie ma oczywiście system operacyjny Windows 8.1. Parametrami dorównuje wielu komputerom stacjonarnym. To pierwsze urządzenie mobilne, które może spokojnie programiście zastąpić podstawową maszynę do pracy - oczywiście pod warunkiem dołączenia do niego zewnętrznych monitorów, klawiatury i myszy.

Microsoft Surface 2 Pro: spełnione marzenie programisty

Microsoft Surface 2 Pro: spełnione marzenie programisty

W czym jest wyjątkowy Microsoft Surface Pro 2 ?

Przede wszystkim wyjątkowe jest zestawienie tak małych rozmiarów z parametrami technicznymi bez kompromisów. Jeśli dorzucimy do tego długą pracę na baterii oraz ekran dotykowy z dedykowanym rysikiem - to otrzymamy prawdziwy kombajn. Jeśli chcesz możesz na nim rysować, bawić się i pisać ręką lub rysikiem. W innej sytuacji podłączasz go do zewnętrznego monitora i masz w pełni sprawną i wydajną stację roboczą. Inni producenci próbowali uzyskać taki efekt - ale dopiero Microsoft (za drugim razem) stworzył prawdziwego potwora - dziwadło, które ja osobiście uwielbiam!

Microsoft Surface Pro 2 Official Ad [HD]

Oficjalna reklama promująca tablet / komputer Microsoft Surface Pro 2.

Wady Microsoft Surface Pro 2

Jest jedna - cena ;) urządzenie jest drogie... jeśli kupimy je z dedykowaną klawiaturą to nawet jeszcze droższe. Koszt 4000 - 5000 zł może się okazać dla wielu zbyt duży. Trzeba jednak pamiętać, że to maszyna... to nie tablet z Androidem dla dzieci. Takiego sprzętu nie wykorzystuje się do oglądania pół godziny dziennie filmów. Jeśli wykorzystasz go do pracy (a przy okazji do przyjemności) to na pewno inwestycja się zwróci. Każdy kto podróżował kiedyś samolotem wie, jaki ból jest w spakowaniu laptopa nawet z matrycą 14 cali... W przypadku Microsoft Surface Pro 2 ten problem jest dużo mniejszy :D Inna "wada" to waga 907g. Istnieją tablety o połowę lżejsze... ALE mają 4 razy mniejsze możliwości ;) Dla mnie komputer / tablet / telefon musi być ciężki, bo to się przekłada na materiały z jakich został zbudowany. Wepchnięcie dobrego procesora, dysku SSD i innych gadżetów musiało przełożyć się na wagę - w każdym razie w obecnych czasach. Na pewno w przyszłości będą dostępne lepsze materiały z których będzie można stworzyć jeszcze lepszy kombajn. Na obecną chwilę, jest to optymalny wybór dla profesjonalisty!

Surface Pro 2 Long Term Review + Comparisons

Test tabletu / komputera Microsoft Surface Pro 2 z perspektywy użytkownika, który miał okazję przebywać z tym urządzeniem przez dłuższy czas i poznać jego wady i zalety.

Wybrane parametry techniczne Microsoft Surface Pro 2

  • Wymiary: 274.5 x 173 x 13.5 (mm)
  • Waga: 907 g
  • Wyświetlacz: 10.6-calowy ClearType full HD
  • Rozdzielczość: 1920 ×1080 pikseli
  • System operacyjny: Windows 8.1 Pro
  • Pamięć na dane: 64*, 128, 256 lub 512 GB
  • Procesor: Intel Core i5 czwartej generacji (Haswell) 1,6 GHz
  • Pamięć RAM: 4 lub 8 GB
  • Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n
  • Czas pracy na baterii: 7-8 godzin

Tak się prezentuje tablet / komputer Microsoft Surface Pro 2:

Microsoft Surface 2 Pro: spełnione marzenie programisty

Microsoft Surface 2 Pro: spełnione marzenie programisty

Stacja dokująca dla Microsoft Surface

Stacja dokująca dla Microsoft Surface

Klawiatura Type Cover 2 dla Surface 2 Pro

Klawiatura Type Cover 2 dla Surface 2 Pro

Dużo wygodniejsza - dwu stopniowa podpórka w Surface 2 Pro

Dużo wygodniejsza - dwu stopniowa podpórka w Surface 2 Pro

Rodzina produktów Microsoft Surface

Rodzina produktów Microsoft Surface


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics