Opony MICHELIN CrossClimate: technologiczny majstersztyk na lato i zimę :)

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 14.10.2015

Przedstawiamy nową oponę MICHELIN CrossClimate oferującą rewolucyjne osiągi i bezpieczeństwo we wszystkich warunkach pogodowych. Dają one początek nowej kategorii opon. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, MICHELIN CrossClimate uzyskała najwyższą klasę „A" przyczepności do mokrej nawierzchni zarówno wg kryteriów oceny opon letnich jak i zimowych. Co ciekawe w tych oponach, jest to również pewna niewiadoma ;) nie ma jeszcze opinii użytkowników, bo zima dopiero nadchodzi... czy okaże się ona przełomem i "strzałem w dziesiątkę"? Moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór dla osób mieszkających w mieście i nie jeżdżących w skrajnych warunkach. Może też okazać się okazją do zaoszczędzenia pieniędzy przy naszej polskiej - zmiennej pogodzie. Kosztuje ona nieco więcej niż opona zimowa, ale trzeba pamiętać, że zaoszczędza się na przekładce 2 razy w roku całego kompletu opon.

Krzysztof Hołowczyc o oponach MICHELIN CrossClimate

MICHELIN CrossClimate pierwsza opona letnia z homologacją na zimę

MICHELIN CrossClimate to połączenie technologii opon zimowych i letnich - do tej pory uważane za niemożliwe do zastosowania w jednej oponie. Ta innowacyjna opona dostosowuje swoje właściwości do warunków pogodowych dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu inteligentnych elastomerów.

MICHELIN CrossClimate pierwsza opona letnia z homologacją na zimę

MICHELIN CrossClimate pierwsza opona letnia z homologacją na zimę

Nowa, inteligentna mieszanka gumowa

  • Świetna przyczepność w każdych warunkach pogodowych
  • Klasa przyczepności na mokrej nawierzchni A
  • Zoptymalizowane opory toczenia

Kombinacja unikalnej kierunkowej rzeźby z lamelami wysokiej efektywności:

  • doskonałe osiągi na suchej nawierzchni
  • silna trakcja na śniegu
  • utrzymane przebiegi

Innowacyjne połączenie fazowanych motywów bieżnika z wysokiej efektywności lamelami dla:

  • efektywnego hamowania na suchej drodze
  • doskonałych osiągów na śniegu

MICHELIN Total Performance - gwarancja najwyższej jakości

MICHELIN CrossClimate to przykład zastosowania idei MICHELIN Total Performance, czyli połączenia wszystkich osiągów opony na wysokim poziomie. Oznacza to, że podnoszenie jednego parametru opony nigdy nie wiąże się z pogorszeniem innych osiągów.

Testowanie opon MICHELIN CrossClimate, źródło: http://www.largus.fr

Testowanie opon MICHELIN CrossClimate, źródło: http://www.largus.fr

Przetestuj osiągi MICHELIN CrossClimate na stronie producenta

Firma Michelin stworzyła bardzo fajne narzędzia, które pozwalają nam poznać zalety tych innowacyjnych opon. Naciskając na zdjęcie poniżej możecie przekonać się, jak wypadają te nowoczesne opony na tle opon letnich, czy zimowych.

Konkurs Michelin Zima 2015

Dodatkowym atutem skłaniającym do zakupu opon Michelin jest fakt, że akurat trwa konkurs i można wygrać wiele atrakcyjnych nagród (np. samochód BMW X3, 200 zestawów głośnomówiących Parrot, czy 3800 kubków z logo producenta). Zasady konkursu są bardzo proste - kup komplet 4 opon zimowych MICHELIN lub MICHELIN CrossClimate w terminie od 1 października do 30 listopada 2015 r. i zgłosić chęć udziału w konkursie w czasie zakupów. Po szczegóły zapraszam na stronę: http://www.24opony.pl/konkurs-michelin-zima-2015.html.


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics