Przestań narzekać - weź się do roboty!

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 14.03.2014

My Polacy mamy skłonności do narzekania na wszystko, czas wziąć się do roboty :) A to płaca za niska, a to warunki słabe... spotkałem się z wieloma sytuacjami, że ktoś wolał siedzieć w domu i nic nie robić, niż pracować za grosze... może właśnie przez takie podejście straciły wiele okazji do zdobycia lepszej pracy ?

Zdjęcie: Getty Images/Bryn Lennon - źródło: www.rio2016.org

Zdjęcie: Getty Images/Bryn Lennon - źródło: www.rio2016.org

What's Your Problem? Sport Doesn't Care - Sochi 2014 Paralympic Winter Games

Nie tylko sport nie zna ograniczeń...

Sęk w tym, że te same zasady dotyczą nas wszystkich, nie tylko jeśli chodzi o uprawianie sportów, ale o każdą czynność, którą wykonujemy codziennie. Praca jest jedną z nich - zamiast siedzieć i narzekać, weźmy się w końcu do roboty :) Idzie wiosna, z nią bomba pozytywnej energii, którą możemy czerpać ze słońca.

Impossible is nothing!

Takie motto od dawna mi towarzyszy... dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, nie umiemy po prostu wykorzystać w pełni naszego potencjału. Jeśli chodzi o pracę to uważam, że przeciętny człowiek jest w stanie spokojnie poradzić sobie z dwoma etatami. Nie rozumiem (szczególnie młodzieży), którzy są zmęczeni życiem, a nawet nie zaczęli jeszcze pracować :) Do wszystkiego trzeba przyzwyczaić organizm - czy to do ćwiczeń fizycznych, czy do pracy umysłowej... Grunt to skończyć narzekać i przestać mieć pretensje do wszystkich osób dookoła. Patrzmy na siebie i róbmy to w czym czujemy się najlepiej.

Niesamowite możliwości rozwoju i edukacji

Wiele starszych osób narzeka, że obecne czasy są gorsze... że kiedyś żyło się lżej. Nie wiem, bo nie miałem okazji żyć w ich czasach :) wiem jednak, że pomimo tego jaki obecny świat jest, to daje on wszystkim ludziom (niezależnie od wieku), możliwość rozwoju na poziomie jaki kiedyś nie był dostępny. Ilość materiałów dostępnych w sieci jest nieograniczona - śmiem twierdzić, że można przy odrobinie wysiłku nauczyć się wszystkiego.

Samo się nie zrobi i samo się nie nauczy...

Pomimo takich możliwości i perspektyw wiele młodych osób nie potrafi wykorzystać szansy jakie mają tuż pod nosem. Pójście na studia z myślą, że ktoś nas nauczy zawodu jest strasznie naiwne. Dla przykładu w przypadku programistów, studia to już czas tworzenia projektów i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do tego czasu powinno się już opanować podstawy logicznego myślenia, liznąć nieco programowania i być gotowym do tego, żeby kształtować swoje umiejętności w konkretnym kierunku.

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich, którzy tak jak ja mają tysiąc pomysłów na raz i najchętniej by nie spali, tylko pracowali :) No bo w końcu bycie "niewyspanym" zobowiązuje prawda?.


Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics