SQUAIR - The Slit - obudowa do iPhone'a z bryły duraluminium za 1700 dolarów

Opublikowany przez Piotr Rafiński - dnia 21.02.2017

Bezkompromisowe etui do iPhone'a ręcznie robione w Japonii. Ekstremalnie wytrzymałe i lekkie. Nietuzinkowy design idzie w parze z użytecznością i przemyślanymi rozwiązaniami. Każda sztuka zrobiona jest z jednego kawałka duraluminium (Extra Super Duralumin A7075). Podobne ultralekkie i wytrzymałe materiały stosuje się w lotnictwie. SQUAIR - The Slit dostępne jest dla iPhone 7 / 7 Plus, iPhone 6 / 6s. Cena proporcjonalna do stopnia zaawansowania technologicznego - 1700-2000 dolarów. Co ciekawe nie jest to najdroższe etui do iPhone'a na świecie.

Uwielbiam takie projekty - zapierające dech designem i prostotą, ale skrywające w sobie ogromny potencjał oraz wykorzystujące potęgę ludzkiego umysłu. Często są one niedostępne dla przeciętnego człowieka... kto wie, może projekt SQUAIR rozpocznie erę produkcji etui z duraluminium do smartfonówna skalę globalną?

SQUAIR - The Slit - obudowa do iPhone'a z bryły duraluminium za 1700 dolarów, źródło: squair.me

SQUAIR - The Slit - obudowa do iPhone'a z bryły duraluminium za 1700 dolarów, źródło: squair.me

Bezprecedensowe etui do iPhone'a

Japońska firma SQUAIR wypuściła na rynek obudowę do iPhone’a , która warta jest… 1700 dolarów. Co ciekawe nie jest to najdroższe etui na świecie. Ludzie potrafią wydać 6000 dolarów na obudowy wykonane z 24 karatowego złota lub platyny. Etui SQUAIR The Slit zrobione jest z jednej bryły duralu (duraluminium). Główną cechą tego stopu metali jest oczywiście niezwykła wytrzymałość mechaniczna przy stosunkowo małym ciężarze właściwym. Zazwyczaj duraluminium wykorzystywane jest w lotnictwie do budowy części konstrukcyjnych samolotów. Producenci firmy SQUAIR postanowili wykorzystać te niezwykłe cechy duralu i stworzyli bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania i zadrapania, etui.

Making of SQUAIR

Kawałek metalu, czy dzieło sztuki?

Trzeba zaznaczyć, iż każdy dostępny egzemplarz tej obudowy wykonywany jest ręcznie – a więc zajmuje to dużo czasu. Również z tego względu, iż duraluminium nabywa swych właściwości w wyniku ‘naturalnego starzenia’ procesu produkcji nie przyspiesza się. Jak zapewnia producent, etui poza tym, że jest bardzo trwałe zachwyca również swoją prostotą i pięknem. Można wybierać spośród 4 kolorów: czarnego, złotego, różowego i srebrnego. Grupą docelową, według producenta, są  osoby pomiędzy 40 a 55 rokiem życia mieszkające w dużych miastach. Jeśli chcecie kupić etui SQUAIR producent zaprasza do galerii Barneys w Nowym Jorku, paryskiej Colett oraz japońskich salonów Isetan i Restir lub na stronę internetową.

SQUAIR The Slit - obudowa do iPhone'a z bryły duraluminium 4 kolorach: czarny, złoty, różowy i srebrny, źródło: squair.me

SQUAIR The Slit - obudowa do iPhone'a z bryły duraluminium 4 kolorach: czarny, złoty, różowy i srebrny, źródło: squair.me

Obudowa ma być nie tylko piękna i wytrzymała...

Producent zadbał w tym przypadku nie tylko o świetny design oraz nietuzinkowe materiały. Etui zostało zaprojektowane w ten sposób, żeby jak najmniej zakłócać komunikację iPhone'a ze światem zewnętrznym. Wykorzystanie metalu do produkcji SQUAIR - The Slit wymusiło stworzenie specjalnej otwartej konstrukcji, która jest nie tylko piękna, ale i powinna być użyteczna. Czy producentowi się to udało? To już pokażą testy realnych użytkowników, pytanie tylko, ilu z nich przy zna się, że etui za 1700 dolarów skutecznie ogranicza zasięg ich urządzenia ;)

Strona producenta etui: www.squair.me.

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem internetowym: www.lumamobile.pl

.

Piotr Rafiński

O autorze: Piotr Rafiński jest założycielem portalu Snaphub.pl. Prowadzi firmę UX Studio w Bydgoszczy. Zajmuje się tworzeniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Jego pasją jest fotografia, testowanie sprzętu oraz nowe technologie. Dołącz do Piotra Rafińskiego na Google+

comments powered by Disqus
Real Time Analytics